Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
carauleanu radu-costel <>

Am avut permisul suspendat la data de 2 02 2012 pt 0.12 alcolemie.La data de 8 02 2013 am foet sa-mi ridic permisul si mi s-a comunicat ca nu-l pot ridica datorita unui DOSAR PENAL cu nr874/P/2012.La data de 11 02 2013 m-am prezentat din nou la Politia rutiera avand asupra mea adresa o copie emisa de Parchetul Bailestiprivind solutionarea dosarului respectiv cu solutia de N U P si cu o adresa emisa de POLITIA Bailesti din care rezulta acelasi lucru respectiv N U P .De aceasta data mi sa comunicat faptul ca in aceste adrese nu se face referire la art. 86/2.si ca trebuie o adresa de la politistul care a inaintat referatul catre Politia Craiova respectiv numitul PADEANU.Am revenit la Bailesti iar numitul Padeanu mi-a spus ca la acea data a fost numit de catre dl.Comandant Filip Cornel sa faca o extindere la dosarul mai sus amintit pentru ca eu am condus autoturismul avand la acea data permisul in stare de suspendare.Mentionez faptul ca intrebandu-l pe dl.Padeanu despre locul sau soseaua pe care am fost surprins conducand autoturismul acesta a replicat zicand ca acest lucru va fi dovedit cu martori intrucat nu ma surprins nici un organ .Ulterior am mers iarasi la Parchetul Bailesti unde mi sa adus la cunostiinta faptul ca Dosarul nr 874/P/2012 cu REZOLUTIE data la data de 21 12 2012 de catre Parchetul Bailesti si cu propunere de N U P facuta la data de 05 10 2012 de catre Politia Bailesti urmeaza sa fie redeschis pentru CERCETARI.Pana cand suportam umilinta . ?????