Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: soferita si insotitor agresivi in trafic

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 26, Nivel: 1
    Progres nivel: 52%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 24
    Activitate globală: 28,0%

    Data înscrierii
    27.07.2013
    Postări
    2
    Puncte
    26
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    soferita si insotitor agresivi in trafic

    buna ziua
    in ziua de 27.07.2013 ma deplasam cu autoturismul personal pe soseaua Fundeni. Pe prima banda de mers erau 3 camioane si pe a doua banda de mers era o doamna soferita care in timp ce conducea cu 30 km la ora mai vorbea si la telefon.Eu mai eram in masina cu fiul meu in varsta de 11 ani si dansa era in auto cu un domn de cca 35 de ani .Am claxonat de 2 ori ca sa se poata deplasa pe banda 1 dar dansa a lasat telefonul si a inceput sa pune frane bruste si sa mearga haotic pe sosea.Acel individ care o insotea parca innebunise:facea gesturi obscene pe geam ,injura cat il tineau plamanii si ii tot tragea de volan doamnei.Ca sa evit orice altercatie am incetinit si cand am putut am facut o depasire pe partea dreapta si ei tot incercau sa accelereze si sa ma ajunga din urma.La o trecere de pietoni am oprit pt a acorda prioritate unui pieton si acel "copilot" nu mai inceta cu injuriile la adresa mea cat si a fiului meu.Am tras pe dreapta si m-am dus catre autoturismul lor.....soferita si-a inchis geamul si el continua sa adreseze injurii.Mentionez ca era intr-o stare avansata de ebrietate.L-am rugat civilizat sa nu ma mai injure si sa isi vada linistiti de drum. M-am urcat in autoturismul meu si dumnealor m-au urmarit pana la domiciliul meu sicanandu-ma in trafic cu flashuri,claxoane si injuraturi.Doamna are un fiat panda culoare alb cu nr de inmatriculare B 118-AIT.
    Am sunat la nr de urgenta 112 in timp ce eram urmarita de acestia,dar politia mi-a recomandat sa fac o plangere impotriva dumnealor la sectia de politie. Daca in trafic se intampla ceva?Cine raspundea?
    Doamna in primul rand conducea pe un drum public foarte aglomerat pe banda 2 cu 30km la ora vorbind la telefon si cu un insotitor care era intr-o stare de ebrietate avansata care ii tot tragea de volan.Pana te duci tu ca victima la sectia de politie sa faci reclamatie poti sa ajungi in primul stalp si cei ca ei scapa nevinovati.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 26, Nivel: 1
    Progres nivel: 52%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 24
    Activitate globală: 28,0%

    Data înscrierii
    27.07.2013
    Postări
    2
    Puncte
    26
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    cine nu se poate controla la volan nu are ce cauta pe drumurile publice.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. biciclisti agresivi
    De politiarutiera2 în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 12.03.2013, 15:22
  2. O soferita se aprinde la benzinarie
    De merlin în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.03.2013, 17:36
  3. O soferita de autobuz din Baltimore se bate cu o adolescenta
    De merlin în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.03.2013, 17:26
  4. Cea mai tare soferita!!
    De merlin în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 02.03.2013, 01:34
  5. Soferi agresivi, paziti-va!
    De Green Hornet în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 08.11.2011, 20:59

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •