Acesta este un chestionar email via http://politiarutiera.ro/ de la:
Marius <

Am 28 de ani, am permis de 5 ani,in cei 5 ani am adus bani la bugetul statului aproximativ 3480 de ron pe baza amenxilor cumulate.In 40 de zile in orasul meu de 25.000 de locuitori am luat 3 amenzi.
- parcare LANGA stopul de acces interzis ,eu sanctinat si alti 8 parcati pe aceiasi strada nu pentru ca unul spala masina gratis,unul da paina gratis,unul face vinul gratis etc
- parcare in zona cu restrictie de aprovizionare pana in ora 22,sunt agent mergeam la incasare in zona restrictionata doar pana in 22 procesul verbal intocmit in jurul orei 23.30
- oprit pe avari si amendat ca nu port centru ,amenda fiind data de catre un organ al politiei care nu purta centura,fara pozite,fara ecuson si
fara insigna si fara bunele maniere de a se prezenta, in rubrica mentiuni care este rubrica mea agentul nu vrea sa scrie nimic atata doar ma intrebat daca vreau sau nu sa semnez procesul atata.Il intreb daca are chitantier sa-i plateasc amenda si refuza sa imi ia bani.
Nu stiu cui ma adresez acuma dar mie unul nu imi convine sa traiesc intr-o societate in care nici oameni legii nu respecta legea.
Va multumes oricum