Buna ziua,

ma numesc Emilian CONSTANTINESCU si doresc sa ma ajutati intr-o problema la care nu am gasit inca o solutie de rezolvare, ramanand astfel cu o paguba platita din buzunar propriu.
In data de 10 mai 2015 ma indreptam cu masina pe panta dinspre Sala Polivalenta catre blvd. Tineretului (strada Piscului). La un moment dat am oprit ca sa cédez trecerea masinilor care urcau spre Polivalenta. Am fost izbit cu putere de un biciclist care mergea pe mijlocul soselei si cred ca se uita in spate, nevazand astfel masina oprita. In urma impactului luneta s-a
spart, haionul s-a indoit si mi s-a spart si stopul stanga. In timp ce parcam masina pentru a elibera banda de mers, biciclistul a gasit momentul prielnic si a fugit de la locul faptei.Care
este solutia recuperarii daunei? A trebuit sa repar masina pe banii mei, nu detineam Casco. Ce se poate face in aceste cazuri si cum se poate identifica persoana in cauza? Doresc sa il trag la raspundere pentru fapta sa, este inadmisibil sa fiu lovit de bicicleta pe o sosea unde bicicletele nu au ce sa caute.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns

Cu stima,
Emilian CONSTANTINESCU