Si cum as putea sa probez cele sesizate cand discutia a fost intre mine si agentul respectiv?? Credeti ca voi fi ascultat eu si nu agentul?? Sa fim seriosi, stim care ar fi rezultatul unui astfel de demers.
Pe de alta parte observ ca si retinerea permisului se face dupa cum vrea sa interpreteze agentul legea, si vorba aia ca daca nu-mi convine sa ma duc in instanta.
Multumesc pentru informatii privind posibilitatea depunerii contestatiei, acum inteleg de ce agentul ce a intocmit procesul verbal mi-a spus ca daca nu semnez procesul verbal nu o sa am posibilitatea sa platesc 50% din total.

Parerea mea e ca in primul rand Politia Rutiera sa scoata in trafic agenti ce stiu ce e aia respect si apoi sa umblam noi cei multi cu sesizari pe la sectiile de care apartin. Spuneti-mi de ce martorul nu a fost prezent langa mine in momentul in care am refuzat semnarea procesului verbal??? Martorul statea langa masina lui, nu avea cum sa auda refuzul meu.Cum a fost respectata legea de care-mi vorbea agentul cum ca refuzul se face in prezenta unui martor????
Sau cum se aplica asta, ma opresti in Bucuresti si martorul e oprit in Ploiesti si gata, s-a respectat legea? Eu prin martor inteleg ca persoana trebuie sa fie de fata, corectati-ma daca gresesc.Sau si asta trebuie sa probez?