- ma numesc ***si doresc a va aduc la cunostiinta faptul ca autoturismul din imagine transporta copii, da, copii asa cum ati auzit, dar peste numarul legal si fara a-i asigura in vreun fel;
- acest autoturism marca ford tranzit avand numarul de inmatriculare CL03PBM transport copilasii ca pe sardele fara a avea vreun dispozitiv de asigurare a fiecaruia in parte; am numarat un nr.de 3 adulti si 14 copilasi pe 8-9 locuri; este incredibil asa ceva; fac apel la dvs.sa luati masuri in acest sens cu atat mai mult cu cat in urma cu 3 zile a iesit in strada valea argesului fara a se asigura , producand un accident minor chiar cu acesti copilasi inauntru;
- foamea de bani ne impinge catre astfel de comportamente, fiind un pas f.mic pana la o tragedie!
- gasiti acest autoturism in drumul taberei, in apropiere de scoala Sf.Andrei, Scoala nr.172 , aleea Parva, nr.3 , sector 6 , de luni pana vineri , orele 11.45-12.10;
- in acest sens va solicit :

1.verificarea autoturismului din prisma ITP-ului ;
2. verificarea autoturismului din prisma nr.de locuri din talon si nr.de persoane inghesuite , peste 14;
3.verificarea autoturismului dpdv al contractului: unde transporta atati copii?au contract?
4.verificarea autoturismului din prisma dotarii cu stingator , trusa medicala , fireste in termene valabile de folosire .

ROG SA LUATI MASURILE LEGALE FARA A INCERCA VREUN MOMENT SA OCOLITI ADEVARUL! ATI VAZUT CE S-A INTAMPLAT LA CLUB COLECTIV, MOR COPILASII TARII NOASTRE!

- sunt si eu tata si nu pot accepta o asemenea tragedie;
- va rog sa pastrati confidentialitatea datelor mele , nu doresc a a avea probleme de niciun fel;
- doresc ca raspunsul dvs.sa-mi fie expediat pe aceast email si va rog sa faceti cat mai repede posibil sa evitam o tragedie;
- in una din zile , un tatic cu un copil l-a intrebat pe sofer de ce cara atatia copilasi si raspunsul lui a fost : "sunt smecher si am co_ie!"
- am sa urmaresc si dupa ce dvs.veti constata personal situatia si nu voi inceta a o sesiza in continuare;

cu stima,***
Nume:  inconstienta.jpg
Afișări: 141
Mărime:  398,0 KB