buna ziua ,
pe data de 13.08 .2016 ma deplasam cu masina firmei sc dekaem crewing srl ( autoturism Fiat Scudo , 9 locuri ) in Grecia catre Romania , intre localitatile Keramoti si Nea Kari . In autoturism se aflau 2 soferi profesionisti plus alti 7 pasageri dintre care 3 minori , cel mai mic avand varsta de 5 ani. Intre cele doua localitati am fost semnalat in trafic de catre masina de politie aflata in mers in spatele meu pt oprire . Dupa oprire am fost atentionat ca am condus cu viteza si am efectuat 3 ( trei ) depasiri neregulamentare , am fost legitimat si mi s a incheiat un proces verbal de contraventie - presupun ca era acest lucru. Necunoscand limba greaca si nefiind de acord cu acuzatiile aduse , am cerut traducerea acestuia pt a l semna si , eventual a putea sa depun contestatie asupra presupuselor invinuiri. In aceasta situatie mi s a retinut permisul de conducere cat si talonul masini spunandu mi ca ma pot prezenta pe data de 15.08 la politie pentru clarificari , dupa aceste notificari verbale politisti au plecat cu actele mai sus mentionate.
Avand in vedere aceasta situatie as dori sa stiu cum as putea sa intru in posesia permisului , firma cum isi poate recupera talonul masini si care sunt caile de depunere a unei plangeri in vederea clarificari celor intamplate ,
va multumesc D Moisescu