Buna ziua !Detin un VW Golf 5 din 2004 si doresc sa aflu daca "pozitiile de america" ( mai precis , semnalizarile din far sunt aprinse continuu la o intensitate scazuta cand luminile sunt aprinse si atunci cand se actioneaza semnalizarea, aceasta functioneaza normal, nu incurca pe ceilalti participanti la trafic) sunt legale, sau daca este vreo lege impotriva acestui lucru, cu luminile de pozitie. Mai explicit, sa nu fiu oprit de catre Politie pentru asa ceva, cum ca ar fi o ilegalitate ceva, sau nu respect codul rutier,mentionez ca nu modific niciun mijloc de iluminare, nu pun lumini de zi sau altele, ci doresc sa aprind niste lumini deja existente. Se poate face din calculatorul masinii acest lucru si am vazut pe multi altii care au deja asa ceva de ceva vreme,insa nu am un raspuns cert in legatura cu asta. Mentionez ca unele modele de masini vin cu asa ceva din fabrica si in Europa, am intalnit cazuri.
As avea nevoie de raspunsul dvs. , a politistilor de la rutiera si v as fi foarte recunoscator!
Sper ca m am facut inteles. Va multumesc! O zi buna !
V am atasat si o poza, ca sa va puteti face o idee.

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	us.jpg 
Afișări:	2590 
Mărime:	193,3 KB 
ID:	1031