Ma pregatesc sa dau examenul pt. categoria B si am A-ul din 2000. Cind am dat pt. A nu erau intrebari de mecanica , acuma sint. Genu' "axa cu came" , "unghiul de fuga" si alte chestii ingineresti. Poate imi explica si mie o cascheta alba in ce fel devin mai sofer daca stiu raspunsul la genul de intrebari enumerate mai sus ? Pe motocicleta era sa fiu omorit sau ranit grav de N ori , pun pariu ca nu pt. faptul ca soferii agresori nu aveau notiuni de EURO 1,2,3,4,5 sau de alternetoare , claxoane si came. Eu fiind pe prioritate , in toate cazurile. Sint batrinel , merg usor si nu o dau pe o roata , daca se gindeste cineva ca fiind motociclist sint si satanist violator de babe.
Deci , e normal sa ma chinuii ca un scalav sa invat niste chesti pe care le stiu , de obicei , mecanicii , la care duc masina , normal ,ca eu nu sint talentat. Chiar , este legal sa repari de capul tau la masina ???
Sint scirbit domnilor "caschete albe" ca in loc sa stati naibii in strada , sa luati carnete , ne pune-ti noua bete in roate , ca sa nu mai fie atitea masini in trafic. Asta e jmecheria , nu , cu intrebarile de mecanica ?