Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
beldean octavian cosmin <>
buna
La data de 16.09.2011 orele 17.40 ma deplasam spre casa impreuna cu copilu si sotia,in
Localitatea Floresti jud Cluj dinspre Cluj ia in dreptul unitati militare,o autoutilitara cu numere de Iasi,de culoare alba care circula pe banda de la acostament a efectuat o manevra de schimbarea a benzi de rulare respectiv pe banda de la axul drumului bandafara sa se asigure pe banda pe care circulam eu cu viteza regulamentara ,autoutilitara neobservanduma in oglinzi ,creind o situatie in care mi-a pus viata in pericol mie si familiei mele obliginduma sa intru pe contra sens,iar pentru a evita am incercat prin a clansona de nenumarate ori ,lucru ce nu a
schimbat situatia si am luat decizia de a acelera pentru a evita un eventual impact frontal cu masinile de pe contra sens,moment in care echipajul aflat pe marginea drumului care a inregistrat si vazut cele intamplate nu a reactionat comform decretului rutier in al sactiona pe cel ce a savarsit aceasta contraventie ci spre stupefactia mea mi-a sarit mie in fata si ma acuzart ca am incalcat viteza regulamentara cea ce este fals, spunandumi ca nu am facut alegera buna atunci cand am evitat autoutilitara si trebuia sa il la sa ma loveasca,cuvinte ce mau lasat fara reprica venite de la un agent de politie ce este pus sa respecte legea nu sa abereze .
Agentul ce ma oprit mentionez ca,nu sa prezentat ,era vulgar ,incoerent in vorbire mirosea a alcool si violent verbal si nu putea sta in picioare ,mai mult cred si am convingerea ca nu era in timpul misiuni refuzind sa se prezinte si fiid chiar trimis de colegul sau in masina sa se calmeze si trezeasca din alcool si nu a fost capabil sa scrie el procesul verbal ci procesul verbal de contraventie a fost complectat de celalat agent nu cel constatator.am facut sesizare telefonica la politia cluj ncare ma sfatuit sa depun o plangere ceea ce si fac .
prin acest mail doresc sa se faca cercetaci cu privire la modul si comportamentul acestui echipaj de politie ,dar nu inainte de ami comunica pe cale oficiala care este componenta echipajului daca erau in serviciu ,impreuna cu numele agentului vulgar si vesel de alcool,pentru a face demersurile legale in a fi tras la raspundere pentru abuzul savarsi si insultele aduse mie si sotiei mele.
nu fac sesizari de dragul de a da cuiva de lucru caci exista multi cetateni ce o fac dar acest caz e de domeniul sf ,si inca aceste personaje sunt si platite de catre bugetul de stat.
multumesc anticipat si si sper ca demersul meu prin acest mail,contestare in instanta a pv si sesizarea scrisa la comandantul din cluj ,precum si alte demersuri sa se faca dreptate si astfel de personaje ce sunt o rusine pentru politia romana si pateaza imaginea institutiei sa plece ca nu este locul lor in politie.


Reply

Forward