Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Politistul tipa la mine

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Politistul tipa la mine

    Mesaj redirectionat pe forum:

    Buna dimineata.In dimineata aceasta am fost sa-mi duc baietelul la scoala si am avut neplacuta surpriza de a ma intalni cu un domn politist care mi-a vorbit urat(lipsa de respect).Dansul dirija persoanele sa mearga pe trecerea de pietoni. Mi s-a spus si m-am intors ,gandindu-ma pe care trecere sa traversez(erau 2 treceri de pietoni,in zona respectiva).La un moment dat, am auzit in spatele meu"HAIDETI,HAIDETI" m-am intors sa vad cu cine vorbea (cu mine sau cu alta persoana)...s-a uitat la mine si mi-a zis "DAR CE VA UITATI ,DOAMNA"(pe un ton ridicat,inca de la inceput mi s-a vorbit pe un ton ridicat).Pur si simplu am ramas surprinsa,nu ma asteptam sa-mi vorbeasca inca o data pe acelasi ton.L-am intrebat daca vorbea cu mine si mi-a zis ca da.Cu toate ca nu trebuia sa-i mai zic absolut nimic,dar i-am spus ca persoanele trebuie tratate cu respect,la care el mi-a zis ca ce cred eu ca il intimidez(dar chiar nu intontionam asa ceva).Am fost plecata din Romania 13 ani,m-am intors acasa ,unde ar trebui sa fie f. bine,dar vad cu stupoare ca nu s-a schimbat absolut nimic....Unii domni politisti,fac abuz de uniforma care o au.Nu stiu daca se vor lua masuri si in acest oras micut in care locuiesc eu,dar sper sa fie cat mai bine pt. oras si pt. tara noastra.majoritatea persoanelelor lasa capul in jos ,in momentul cand li se vorbeste urat si tac din gura.Perfect ,din educatie nu trebuie sa ne luam la cearta in mijlocul strazii,dar cel putin putem sa reclamam politistul in cauza.Mi s-a spus sa nu fac reclamatie ca nu se va rezolva absolut nimic.Numele domnului politist nu il stiu,in schimb am sa va las numarul de inmatriculare al masinii de politie. DACIA LOGAN -MAI 3--79. CU TOT RESPECTUL,DANIELA.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 885, Nivel: 16
    Progres nivel: 85%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 15
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    11.11.2011
    Postări
    2
    Puncte
    885
    Nivel
    16
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    Draga doamna, nu contest faptul ca asa ceva se poate intampla, dar trebuie sa constientizati si dumneavoastra ca marea majoritate a pietonilor trec strada, chiar si pe locurile special amenajate, fara sa se gandeasca ca si acolo viata lor este in pericol.
    Ce faceati dv daca in locul agentului din intersectie era un autobuz sau orice alta masina care nu putea frana sau aluneca pe gheata, sau soferul era beat sau drogat sau chiar bolnav. Trebuie sa constientizam (ca pietoni) faptul ca pe sosea circula masini fara ratiune, simpli mastodonti de otel. Inca din scoala primara ne invata ca traversarea stazii se face prin locuri marcate si in PAS VIOI, dupa o asigurare temeinica.
    Trecerea de pietoni nu ne scuteste de intoarcerea capului si asigurarea la intrarea pe carosabil.
    Fara doar si poate nu avea dreptul sa ridice glasul la dv,dar si dv aveti o parte din vina pentru ca nu ati marit putin atentia cand ati incercat sa traversati.
    Si sincer cred ca respectivul agent nu era de la Politia rutiera, ci de la politia locala. Desi poarta aceeasi uniforma se vede clar diferenta dintr un politist de la rutiera si un local, ma refer la prestanta si moul in care da din maini .
    CAPUL SUS si TOT INAINTE!
    o fi avut si omul o seara mai grea

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •