Cu respect, poate nu ati inteles dl politist! ,,Cuiul lui Pepelea" este acel ,,obligatoriu dreapta" de la iesirea din cartier(santier) care a ,,ramas uitat" dupa ce linia axului drumului cu prioritate s-a trasat cu linei discontinua. Da, drumul cu prioritate este un drum public.....alea de iesire din cartier spre drumul cu prioritate NU este un drum public deocamdata.....este un maidan plin cu noroaie pe care circula numai basculate, escavatoare, etc, iar singurul semn de circulatie de pe tot acest maidan este acel obligatoriu dreapta de la iesirea din santier catre un drum cu prioritate....dar care NU se afla instalat pe drumul public, ci in interiorul santierului....pe linia gardului de delimitare legat cu sarma de acest gard........semnele de circulatie de pe drumurile publice sunt instalate intr-un suport standardizat la limita dintre carosabil si trotuar.....nu pe garduri si legate cu sarma....Dl politist!....pt acel semn legat cu sarma de gard eu am fost sanctionat pe ART 57(2)....deci pt nerespectarea indicatoarelor si marcajelor de obligare si inainte de a muri as vrea sa stiu si eu daca am fost sanctionat corect sau nu....