In urma cu cateva zile am fost implicat intr-un eveniment rutier si anume un taximetrist a intors in fata mea de pe prima banda eu fiind pe a2a evident fara sa se asigure.La fata locului a intervenit un echipaj de la politia rutiera buzau.Din primele cercetari s-a constatat ca o gravida care se afla in taxi a suferit un traumatism minor(nimic grav) iar pe numele taximetristului s-a deschis un dosar penal pt vatamare corporala din culpa.A2a zi atat eu cat si taximetristul am fost chemati la o statie ITP pentru o expertiza unde s`a constatat ca taxiul avea probleme la directie si pozitii iar eu la frana de stationare si cauciucuri uzate pe puntea spate de aceea mi s-a retinut si certificatul.Nimic de obiectat DAR in prima faza mi s-a suspendat permisul pentru cauciucuri uzate,mi s`a eliberat dovada fara drept de circulatie.Astazi am fost chemat la politie pentru a mi se schimba dovada fara drept intr-una cu drept de circulatie valabil 15 zile dupa care mi s-a spus ca mi se suspenda permisu 90 de zile pe motivul "In urma verificarii tehnice efectuate la auto ... s-au constatat defectiuni la sistemul de franare".Nu mai inteleg nimic.De ce dureaza atat, de ce mi s-a suspendat permisul pt frana de stationare?