Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Megherlich Claudia <>

Domnule Director
In calitate de pieton am o sesizare cu privire la lipsa marcajelor pietonale in intersectia Str. TEIUL DOAMNEI cu Str. PETRE ANTONESCU.
Exista indicatoare ce semnalizeaza trecerile de pietoni in aceasta intersectie, probabil invizibile pentru soferi din cauza copacilor. Credeti-ma ca am copiii mici la scoala si nevoita sa traversez intersectia de cateva ori pe zi, sunt agresata verbal de soferi si soferite care deschid geamul sa ma injure ca trec strada pe o trecere de pietoni de care ei n-au habar.
Copiii mei asista la toate aceste injurii. Azi m-am trezit ca un sofer cu 4x4 care a venit de pe TEIUL DOAMNEI ca a facu dreapta pe PETRE ANTONESCU catre Otesani si m-a surprins pe trecerea de pietoni cu copilul. M-a claxonat,si a dat sa ma calce cu masina,din stanga unde era si copilul meu de 7 ani. M-am speriat ingrozitor, copilul meu si mai rau (l-au trecut apele, era ud pe corp si pe ceafa).
Va rog din suflet sa trasati marcajele pietonale in aceasta intersectie, credeti-ma sunt soferi care nu vad indicatoarele. Eventual puneti o camera de luat vederi sa vedeti cum sunt tratati pietonii din aceasta intersectie. O galeata de vopsea poate rezolva astfel de probleme si previne
altele mai grave.
Astept un raspuns si o solutie cu multa incredere si speranta in institutia pe care o conduceti.
Megherlich Claudia