Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Să lămurim o situație...

Afișare hibrid

Postul anterior Postul anterior   Postul următor Postul următor
  1. #1
    Soldat
    Puncte: 122, Nivel: 2
    Progres nivel: 44%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 28
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Înregistrat de 7 zile100 Puncte Experienţă

    Data ĂŽnscrierii
    May 2013
    Vârstă
    47
    Postări
    11
    Puncte
    122
    Nivel
    2
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 1/14
    Oferit: 1/6
    Putere Rep
    0
    Mulțumesc pentru răspuns. Vă rog să-mi spuneți din ce articol ați citat punctul 8 că eu nu găsesc.
    În schimb articolul 59 mai spune la alin 3
    "(3)În intersectiile cu circulatie dirijata prin indicatoare de prioritate, regula prioritatii de dreapta serespecta numai în cazul în care doua vehicule urmeaza sa se întâlneasca, fiecare intrând în intersectie
    de pe un drum semnalizat cu un indicator având aceeasi semnificatie de prioritate sau de pierdere a
    prioritatii."
    Repet, semafoarele noastre nu aveau semnificație egală, al meu fiind verde și al lui verde intermitent.
    Insist în lămurirea acestei situații prin referiri clare către articole de lege, deoarece sunt foarte mulți conducători auto care consideră că loganul trebuie să acorde prioritate datorită luminii intermitente care impune acordarea de prioritate tuturor vehiculelor care au drept de circulație în intersecție, iar eu având verde la intrare, am drept de circulație.

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 52, Nivel: 1
    Progres nivel: 4%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 48
    Activitate globală: 0%

    Data ĂŽnscrierii
    May 2013
    Locație
    A, A
    Vârstă
    43
    Postări
    1
    Puncte
    52
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 1/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Pe scurt

    Citat Postat ĂŽn original de AdrianT Vezi post
    Mulțumesc pentru răspuns. Vă rog să-mi spuneți din ce articol ați citat punctul 8 că eu nu găsesc.
    În schimb articolul 59 mai spune la alin 3
    "(3)În intersectiile cu circulatie dirijata prin indicatoare de prioritate, regula prioritatii de dreapta serespecta numai în cazul în care doua vehicule urmeaza sa se întâlneasca, fiecare intrând în intersectie
    de pe un drum semnalizat cu un indicator având aceeasi semnificatie de prioritate sau de pierdere a
    prioritatii."
    Repet, semafoarele noastre nu aveau semnificație egală, al meu fiind verde și al lui verde intermitent.
    Insist în lămurirea acestei situații prin referiri clare către articole de lege, deoarece sunt foarte mulți conducători auto care consideră că loganul trebuie să acorde prioritate datorită luminii intermitente care impune acordarea de prioritate tuturor vehiculelor care au drept de circulație în intersecție, iar eu având verde la intrare, am drept de circulație.
    Ideea este ca cel care trece pe intermitent a pierdut orice prioritate pentru ca trece pe intermitent iar cel care intoarce pierde orice prioritate ca e verde sa nu semaforul pentru ca INTOARCE. Fiind ambele masini fara prioritate se aplica prioritatea de dreapta. Adica trece cel care vine de la semaforul intermitent. Semaforul chiar daca era verde prin faptul ca masina intoarce se pierde prioritatea in trafic.

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează ĂŽn acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează ĂŽn acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •