Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Abuz de putere

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 3.618, Nivel: 39
    Progres nivel: 79%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 32
    Activitate globală: 42,0%
    Realizări:
    1000 Puncte ExperienţăVeteran

    Data înscrierii
    08.05.2010
    Postări
    5
    Puncte
    3.618
    Nivel
    39
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Abuz de putere

    Ma deplasam pe un bulevard cu 3 benzi pe sens , pentru virajul la stanga m-am incadrat pe partea stanga (banda din mijloc era ocupata de o masina de politie )s-a facut culoarea galbena la semafor dar , fiind aproape , ploaie slaba si mazga pe jos, am continuat virajul .In acel moment am auzit sirena si am fost oprit .Am oprit motorul , am desfacut centura si am asteptat sosirea agentului .Mi s-a adus la cunostinta ca nu am avut centura pusa si ca am trecut pe culoarea rosie !!! Am ripostat si eu si sotia spunand ca am avut-o dar am desfacut-o dupa oprirea motorului !Referitor la culoarea semaforului am afirmat ca am trecut pe galben si ca dovada am camera video din masina . S-a uitat , a vazut camera si a plecat cu actele .A zis ca sa lasam problema cu centura dar trebuie sa ma amendeze !Procesul verbal l-a facut pentru trecerea pe culoarea galbena articolul 53/1 din hg 1391/2006 cu suma de 195 lei conform art.99/1 .Nu stiu ce zice acel articol , nu l-am gasit !La pensia mea de 700 lei conteaza abuzurile facute de un agent "cu idei fixe" ( trebuie sa amendam si noi pe cineva )!!!Ce se poate face contra acestui salariat al statului ???Se vedea cu ochiul liber faptul ca nu aveam nicio scapare de la amenda , chiar si numai pentru faptul ca aveam cauciucurile mai dezumflate decat zice cartea tehnica sau claxonul nu avea decibelii necesari pentru acest tip de masina !!! V.Suciu

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 445, Nivel: 8
    Progres nivel: 90%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 54,0%
    Realizări:
    Înregistrat de 3 luni250 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    04.02.2015
    Postări
    3
    Puncte
    445
    Nivel
    8
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 2/0
    Putere Rep
    0
    Ati trecut pe galben si ati fost sanctionat pentru exact acest motiv. Daca dvs considerati ca ati fost nedreptatit, trebuie sa depuneti plangere impotriva procesului verbal in termen de 30 zile de la primirea acestuia.

    Ati semnat pe procesul verbal? Ati mentionat ceva pe acest proces verbal?

    0 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 3.618, Nivel: 39
    Progres nivel: 79%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 32
    Activitate globală: 42,0%
    Realizări:
    1000 Puncte ExperienţăVeteran

    Data înscrierii
    08.05.2010
    Postări
    5
    Puncte
    3.618
    Nivel
    39
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	002.jpg 
Afișări:	196 
Mărime:	100,3 KB 
ID:	287
    Citat Postat în original de Doru Vezi post
    Ati trecut pe galben si ati fost sanctionat pentru exact acest motiv. Daca dvs considerati ca ati fost nedreptatit, trebuie sa depuneti plangere impotriva procesului verbal in termen de 30 zile de la primirea acestuia.

    Ati semnat pe procesul verbal? Ati mentionat ceva pe acest proces verbal?
    Aveti aici toate datele problemei !Viteza , distanta fata de trecerea de pietoni , starea soselei - uda . La aliniatul doi scrie ca daca oprirea la culoarea galbena nu se poate face in siguranta PUTEM trece ! Am semnat fara a face vreo mentiune pentru ca asa a fost : am trecut pe galben .

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Pai domnle Suciu chiar nu va vedeti paiul din ochi?Chiar asta conteaza cum sa "amendam salariatul statului" ca vi s-a parut ca el face abuz?Ce D-zeu chiar asa slabi suntem?Daca aveti camera si pe camera se vede ca ati trecut pe galben ce mai aveti de reprosat?Daca aveti pensie mica stati domnule in baca dvs si nu o sa fiti sanctionat!Si inca ceva: aveti obligatia sa stati cu mainile pe volan pana vine politistul la masina si va spune de ce va oprit si ce sa faceti!Nu v-apucati dvs sa va desfaceti centura si nu stiu mai ce!!!In alte tari va treziti scos pe geam din masina si pus pe burta cu pistolul la cap...si acolo nu mai aveti pe cine sa reclamati!Ca tara asta este plina de reclamangii ca asa da bine!

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Abuz la politia rutiera Suceava
    De politiarutiera2 în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.05.2013, 22:46
  2. PolitiaRutiera.ro: UNDE RECLAM ACEST ABUZ?
    De politiarutiera în forumul ACCIDENTE
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.06.2010, 18:30
  3. Abuz inmatriculari
    De politiarutiera2 în forumul INFO TRAFIC
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 06.03.2010, 19:52

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •