Rezultate 1 la 1 din 1

Subiect: SESIZARE autoturism fara numere legale

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data ĂŽnscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    SESIZARE autoturism fara numere legale

    Bună ziua,
    Mă numesc Rafailă George – Lucian, domiciliat în mun. Constanţa, str. *** jud. Constanţa, având CNP 1821213134179 şi doresc să vă sesizez cu privire la următoarele:
    În data de 05.08.2014 am vândut autoturismul proprietate personală marca DACIA, tipul LOGAN având seria UU1LSDJKH38564826 şi numărul de înmatriculare CT24GIB, către numitul ANDREI VIOREL, legitimat cu ***, domiciliat în MIZIL, str. *** jud. PRAHOVA. Am observat în urmă cu câteva zile autoturismul în trafic cu aceleaşi numere de înmatriculare şi am accesat baza de date CEDAM de unde am aflat că s-a reînnoit asigurarea obligatorie RCA pe numele meu şi pe aceleaşi numere de înmatriculare, începând cu data de 24.11.2014 la societatea comercială de asigurare-reasigurare ASTRA S.A., Suc. Ploieşti cu poliţa nr. 010989641 valabilă din 25.11.2014 până la 24.11.2015. Poliţa a fost încheiată prin Societatea MaxyGo Broker de Asigurare S.R.L.
    Menţionez că ulterior vânzării autoturismului am procedat la radierea fiscală din evidenţa primăriei Constanţa a acestuia şi am solicitat în scris DRPCIV Constanţa menţionarea vânzării autoturismului în registrul electronic de evidenţă a autovehiculelor.

    Având în vedere normele şi cadrul legislativ în vigoare şi pentru a evita posibilitatea producerii altor fapte în afara cadrului legal, doresc următoarele:
    Confirmarea primirii şi înregistrării prezentei prin poştă la adresa de domiciliu şi E-mail la adresa ***
    Darea în consemn a autoturismului în vederea opririi acestuia în trafic şi constatării nerespectării articolului 11 din OUG 195/2002 şi aplicarea măsurilor ce se impun;
    Comunicarea soluţionării prezentei în termenul legal.

    Anexez prezentei următoarele documente scanate:

    • Contractul de vânzare cumpărare;
    • Dovada radierii fiscale din evidenţele primăriei Constanţa;
    • Cartea de identitate a autoturismului;
    • Talonul de înmatriculare pe numele meu;
    • RoVigneta autoturismului;
    • Asigurarea obligatorie RCA valabilă la momentul vânzării.


    Pentru orice detalii necesare soluţionării prezentei pot fi contactat prin E-mail la adresa *** sau telefonic la numărul de telefon ***

    Cu stimă,
    Lucian George RAFAILĂ

    0 Nepermis! Nepermis!
    Ultima modificare făcută de politiarutiera2; 08.04.2015 la 22:30.
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

Informații subiect

Utilizatori care navighează ĂŽn acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează ĂŽn acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Neaplicarea prevederilor legale in vederea ridicarii masinilor abandonate
    De politiarutiera2 ĂŽn forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 27.03.2015, 18:19
  2. Prevederi legale
    De politiarutiera2 ĂŽn forumul LEGISLATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 17.10.2014, 00:29
  3. autoturism mostenit
    De ibsandu ĂŽn forumul INMATRICULAREA SI RADIEREA AUTOVEHICULELOR
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 22.09.2013, 12:12
  4. Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 29.03.2013, 09:04
  5. Anvelope cu crampoane - legale sau nu?
    De hugbear ĂŽn forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 27.04.2010, 12:22

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •