Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Marcela Rosu <



Va rog sa-mi spuneti daca este atat de greu sa se afle : cate salvari din Buzau s-au deplasat in data de 14 mai in Bucuresti ? . Sunt chiar atat de multe incat nu se poate afla nimic in legatura cu acest dosar ?. Sau faptul ca fetita a scapat si nu este « Doamne fereste ! » cu urmari grave ( a avut doar 4 zile de spitalizare) a facut ca Politia Rutiera sa nu mai aloce timp acestui dosar . Sa speram totusi ca se va face dreptate si cel vinovat sa plateasca. Nu dorim decat sa fie gasit si sa se uite in ochii copilului pe care la lasat ca pe un caine in fata Spitalului Floreasca. Oare el are copii acasa ? Daca li se intampla si lor ?
Acest copil sufera o trauma psihica acum, nu mai are curajul sa traverseze singura strada. Sa speram ca o sa treaca repede.

Daca sunteti parinte, va rog din suflet faceti ceva, altfel delicventii si cei certati cu legea va vor rade in nas ca pot incalca regulile si daca fug nici macar nu raspund in fata legi.

In speranta intelegerii situatiei va multumim anticipat,

Marcela Rosu

Subject: FETITA DE 16 ANI CIUTA CRISTINA RUXANDRA accidentata vineri 14 mai 2010 la intersectia B-dul Lacul Tei cu Str. Maica Domnului de catre o salvare
Importance: High

Buna ziua,
In ziua de 14 mai 2010 dimineata nepoata mea se indrepta spre scoala si pe trecerea de pietoni , pe culoarea verde, a fost acrosata de o masina a SALVARII cu nr. de Buzau care circula pe linia de tramvai si fara sirena.Din relatari reiese ca in masina era doar soferul si dupa ce a lovit-o, a dus-o la Sp. De Urgenta Floreasca unde a lasat-o in fata Spitalului si a fugit fara sa dea nici o explicatie.
Va rog sa-mi comunicati daca s-a aflat numarul salvarii de Buzau si numele soferului care a lovit-o.
Dosarul este nr. 754623/ 14.05.2010 , fetita se afla inca in spital- GRIGORE ALEXANDRESCU-Bucuresti.
Va rugam sa ne tineti la curent cu rezolvarea dosarului.

In speranta ca Politia Rutiera ne poate ajuta va multumim anticipat