Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Trotuar

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Trotuar

    Buna seara,


    Am ales sa va scriu tuturor pentru ca macar unii dintre dumneavoastra sa faca ceva pentru a rezolva problema urmatoare. Va scriu pentru ca sunt extrem de suparat si dezamagit. Astazi, ca in orice alta zi, trotuarul unui bulevard emblematic al Capitalei, Kiseleff (intre Arcul de Triumf si Piata Presei) era din nou plin de masini. Astazi insa, am fost amenintat cu bataia de catre un sofer pentru ca nu m-am miscat suficient de rapid si nu i-am facut loc in timp ce gonea pe trotuar. Si nu era singurul. Mi se pare admisibil. Le-am cedat lor orasul> Cei care fac ce vor si nu patesc nimic?

    Chiar nu se poate rezolva aceasta problema? Chiar este atat de greu sa montati la loc cei 10-15 stalpisori din capetele trotuarului care au fost rupti? Voi, cei de la Politie, nu puteti sa ii amendati pe acesti nesimtiti? Vi se pare normal ca oamenii care ies la plimbare pe un astfel de bulevard sa circule printre masini, sa riste sa fie loviti de catre aceste masini? E normal sa fiu amenintat cu bataie pentru ca circulam pe trotuar? Copiii cu rolele si bicicletele trerbuie sa se fereasca de masini chiar si pe trotuar? Este inadmisibil!

    Am facut personal sesizare telefonica, in urma cu cateva saptamani, atat la Politia Locala cat si la cea Rutiera. Pare ca nu s-a rezolvat nimic! Ce lege permite parcarea pe trotuar? In codul rutier scrie ca poti parca pe trotuar doar in locurile special marcate:

    Este interzisa ocuparea trotuarelor cu vehicule imobilizate, iar când aceasta este permisa, conform indicatoarelor sau marcajelor, latimea minima a trotuarului lasat la dispozitia pietonilor trebuie sa fie de cel putin un metru.

    Dar chiar si asa, este permis sa circuli cu masina pe trotuar? Pentru ca se poate intra doar prin capete, soferii isi cauta loc mergand pe trotuar ca pe bulevard.

    Va rog sa vedeti pozele din anexa.

    Va urez o seara mai placuta decat a fost a mea si sa nu vi se intample sa fiti amenintati de toti nenorocitii pentru ca va plimbati pe unde aveti dreptul sa o faceti.




    We are in this world, but not of it

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Buna ziua!
    Pentru ca , acei conducatori auto parcati neregulamentar pe trotuar sa fie sanctionati va sfatuiesc sa sunati la 112 in momentul in care observati aceste nereguli!Cu privire la montarea de stalpisori este nevoie sa va adresati administratiei drumului respectiv, in speta primaria de sector!

    1 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Sofer pe trotuar
    De politiarutiera2 în forumul VIDEOCLIPURI DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.04.2015, 22:40
  2. Reclamatie - acrosare pe trotuar
    De politiarutiera2 în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 26.08.2014, 13:53
  3. Circulatie masini pe trotuar
    De politiarutiera2 în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.10.2013, 17:41
  4. parcare pe trotuar
    De politiarutiera2 în forumul LISTA NEAGRA A AUTOVEHICULELOR SI SOFERILOR DIN ROMANIA
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 03.06.2013, 15:52
  5. Masina parcata pe trotuar
    De politiarutiera2 în forumul ALTE TEME DESPRE POLITIA RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.05.2013, 13:06

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •