Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: intocmire PV de contraventie radar in numele altui coleg politist

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 548, Nivel: 10
    Progres nivel: 96%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 2
    Activitate globală: 99,0%
    Realizări:
    Înregistrat de 3 luni500 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    26.05.2015
    Vârstă
    50
    Postări
    7
    Puncte
    548
    Nivel
    10
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 1/2
    Putere Rep
    0

    intocmire PV de contraventie radar in numele altui coleg politist

    Este legal ca un politist intr-o masina fara radar instalat sa intocmeasca PV de contraventie in numele altui coleg care e in masina cu radar la vreo 5 km distanta si da prin statie viteza ?

    Concret, radar in localitatea Saliste judetul Sibiu si oprire in trafic la vreo 5 km mai incolo pe DN 1 in zona de serpentine catre Sibiu. Am masurat distanta, sunt 4,8 km.

    In tot timpul asta puteam sa ma schimb cu colegul meu din masina si incasa el amenda.

    Subliniez cel care a scris PV nu avea radar pe masina !!! A completat PV cu numele colegului. Stiu asta pt am cerut legitimatia de serviciu si am retinut numele, era altul decit cel trecut in PV. Am vrut sa consemneze asta la mentiuni dar a refuzat.

    Am contestat la judecatoria Saliste si am pierdut datorita "muncii in echipa". Am facut recurs la Tribunalul Sibiu si am pierdut iarasi. Tot datorita "muncii in echipa".

    Dar uzul altei identitati nu e ceva penal ? De ce nici un judecator nu a observat asta !

    Trag un semnal de alarma la toti cei opriti pe aceeasi schema. Solicitati legitimatia si comparati cu ce scrie in PV ! Daca se trece chiar pe el insusi faceti poze cu politistul si cu masina care NU are radar. Acum daca ambele au radar ... verificati in PV nr de inmatriculare al masinii de Politie de fata si cereti sa fie trecut in PV ! Documentele care vor veni la instanta cu probe vor fi documentele celeilalte masini.

    Smecherii de "munca in echipa"

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Vreti sa spuneti ca doua instante v-au respins plangerea si astfel "sistemul" este impotriva dvs?Oare cine ar fi asa prost sa intocmeasca acte si sa semneze in acelasi timp in locul altei persoane?Fara suparare dar dvs sustineti un lucru pe care nu-l puteti proba fapt pentru care au fost si respinse plangerile dvs!

    1 Nepermis! Nepermis!

  3. #3
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 548, Nivel: 10
    Progres nivel: 96%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 2
    Activitate globală: 99,0%
    Realizări:
    Înregistrat de 3 luni500 Puncte Experienţă

    Data înscrierii
    26.05.2015
    Vârstă
    50
    Postări
    7
    Puncte
    548
    Nivel
    10
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/1
    Oferit: 1/2
    Putere Rep
    0
    Aveti perfecta dreptate, nu am avut probe si nu am putut demonstra furtul de identitate, procesul pe fond insa a fost bazat pe documentele puse la dispozitie de catre Politie. Poza radar, atestat metrologic, autorizatie operator radar. Deci totul in perfecta regula. Agentul constatator din PV identic cu cel care opereaza radarul. Astfel ca instanta nu a putut decide altfel. Documentar vorbind totul a fost perfect documentat. Pe rolul instantei din Saliste s-au inregistrat peste 30 de spete identice in perioada cu pricina. Informatia e publica pe portal.just.ro. Asta e. Eu circul cu masina din 1992, am sute de mii de km parcursi, nici un accident. Am ferit de la moarte sute de idioti in trafic si atunci cind sunt supus unor abuzuri ma enervez. Insa sistemul e putred si asta se stie. Invatam. Dar un pic de fair play din partea Politie nu ar strica. Un pic de preventie nu doar vinatoare cu radar din boscheti. Patrula mobila in masini fara insemne specifice si retragerea din trafic al cretinilor. Asta ar fi bine sa inceapa dupa 25 de ani de boscheti.

    0 Nepermis! Nepermis!

  4. #4
    Maior
    Puncte: 7.345, Nivel: 59
    Progres nivel: 98%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 5
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    SocialVeteranCreated Blog entry5000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Premiul Comunităţii
    Avatarul lui cipri83
    Data înscrierii
    05.11.2013
    Postări
    1.395
    Puncte
    7.345
    Nivel
    59
    Mesaje blog
    13
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 365/17
    Oferit: 23/8
    Putere Rep
    12
    Pana la urma dvs ce viteza ati avut?Cum va justificati incalcarea regulilor de circulatie?Este nevoie ca politia sa fie tot timpul in strada la vedere ca cetateanul sa respecte regulile de circulatie?Sunteti constient ca daca nu ati fi calcat mai tare pedala de acceleratie nimeni nu savarsea nici un "abuz" fata de dvs!Din cele 30 de spete identice din perioada cu pricina cate au fost pierdute de Politie prin acest asa numit "furt de identitate"?Prin faptul ca dvs circulati din 1992 cu masina si nu ati avut nici un accident , ati constatat doar acuma ca sistemul este putred?Dar oare comportamentul in trafic al unor cetateni romani cum poate fi catalogat raportat la media de accidente mortale care au avut loc intr-un an?Sau cum vi se pare ca , comportamentul in trafic al "unor" cetateni difera foarte mult dupa ce ajung pe soselele din celelalte tari din UE?
    Categoric si in politie sunt uscaturi ca si in orice societate, si ei sunt oameni nu extraterestrii, dar sa nu uitam ca Politia nu este nici mai buna nici mai rea decat societatea din care face parte!
    Aici v-am atasat niste metode de stat la panda din "sistemul putred" al americanilor, nemtilor sau elvetienilor, care imi lasa impresia ca nu doar la noi se practica!
    O zi buna!

    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	politist-american-la-panda-cu-radarul1-825x360.png 
Afișări:	432 
Mărime:	656,7 KB 
ID:	482   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	radarul-la-nemti.png 
Afișări:	421 
Mărime:	484,9 KB 
ID:	483   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	152743 (1).jpg 
Afișări:	368 
Mărime:	85,9 KB 
ID:	484  

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. Intocmire proces verbal in baza unei filmari video
    De politiarutiera2 în forumul INFO TRAFIC
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 22.05.2015, 12:46
  2. Politist nervos
    De trenulete în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 04.08.2014, 19:22
  3. proces verbal de contraventie, legea cea noua
    De politiarutiera2 în forumul LEGISLATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 07.02.2013, 12:35
  4. politist
    De politiarutiera2 în forumul RADARE
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 19.09.2011, 15:00
  5. Numele politistilor
    De politiarutiera2 în forumul ACCIDENTE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 20.04.2011, 17:38

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •