Subsemnatul, Marin Sergiu, locatar al ***, str. Cetatea de Baltă, sectorul 6, Bucureşti, vă rog să dispuneți să se monteze pe toată lungimea trotuarului de vis-a-vis de parcare dispozitive de interzicere a staționării (stâlpi) sau un indicator de interzicere a staționării.
Maşina de gunoi a URBAN trece razant de autoturismul meu aflat pe locul meu de parcare (LOGAN, B42NRS), spre fericirea și satisfacția gălăgioșilor domni care însoțesc această mașină de gunoi. Acum că nu mai este delimitată strada, ei fac ce vor. Noroc că mai am un pic de spaţiu în spatele locului de parcare, pentru că dacă aş parca normal, probabil că maşina mea ar fi lovită.
Sunt unii cetățeni extrem de deștepți care parchează pe trotuarul de vis-a-vis de parcare.
Continuă să se parcheze pe carosabil și atunci autovehiculele trec printre cele două rânduri de mașini punând în pericol autoturismele parcate pe locurile de parcare. Practic, se strecoară printre cele două rânduri de mașini, cele de pe trotuar și cele din parcare.
Sau marcați aceste locuri de pe trotuar și dați-le la oameni ca locuri de parcare.
Strada este delimitată parțial, doar de trotuar.
Nu este delimitată partea de carosabil dinspre parcare.
Parcarea nu este semnalizată legal.
În urma asfaltării au fost scoase bordurile care delimitau partea carosabilă. Acum crede fiecare ce vrea. Nu este indicator auto cu semnificația de sens unic, staționarea interzisă etc.
Vă rog.
Marin Sergiu