Buna ziua,


Ma numesc Nitu Alexandru Iustin, cu domiciliul in Bucuresti, str Baltagului, ***.

Astazi, 2 Iulie, in jurul orei 8:45, in timp ce ma deplasam pe Bdul Basarabia, in directia Pantelimon, cu automobilul personal, Opel Insignia ST, B282JST, am fost agresat in trafic (a nu se intelege fizic), sfidat la atentionarile mele in vederea evitarii unei coliziuni, de cate conducatorul Mercedes-ului GLK cu numar B114WPO, dupa cum se poate observa in imaginile atasate.

Pe aceasta cale doresc sa aplicati legea in vigoare pentru santionarea conducatorului auto ce NU are o conduita corespunzatoare, responsabila fata de toti participantii la trafic, pune in pericol integritatea fizica si a masinii.
Nu se poate spune ca nu a fost avertizat de pericolul producerii unui accident in lant, deoarece traficul este intens la ora respectiva, mai mult, in momentul in care am claxonat, acesta a dat semne ca se redreseaza, urmand sa traga cu inversunare de volan, spre dreapta, pentru a intra fortat in banda! fara semnalizarea intentiei, fara a se asigura la schimbarea benzii...

Ce s-ar fi intamplat daca nu claxonam? daca nu as fi actionat frana? ... sunt niste intrebari retorice...


Astept cu interes raspunsul dvs.

Multumesc,

Alexandru Nitu