Buna seara
Numele meu este Catalin Miniosu.
Locuiesc in sector 4 si de fiecare data cand sunt nevoit sa trec prin intersectia de la Piata Sudului imi blestem zilele.
In seara aceasta am facut 50 de minute de cand am ajuns in intersectie si pana am trecut de ea. Cu toate ca era dezastru total *** motiv pentru care o serie de ""cetateni de bine" pe care ii durea in cot de codul rutier se bagau pe contrsens dincolo de refugiu, intrau in intersectie desi era rosu si apoi se bagau cu nesimtire in fata altora care nu aveau aceeasi doza de tupeu... iar oamenii corecti stateau cu zecile de minute blocati in intersectie din cauza lor. Dupa ce am reusit in cele din urma sa trec de intersectia de la piata sudului i-am regasit pe colegii dvoastra in intersectia de la ira/romprim (-cea cu Lukoilul). Acolo nu era nici un blocaj sau accident se circula fara probleme.
Nu spun ca nu ar trebui sa se regaseasca acolo dar nu ar trebui sa existe o ordine de prioritati?
Ne-ati fi de mult mai mult ajutor *** un echipaj in intersectia de la Piata Sudului macar in intervalul orar 17-20 cand este volumul maxim de trafic acum pe perioada lucrarilor. Am mai trecut pe acolo si atunci cand este un echipaj se circula rezonabil data fiind situatia creata...
Pe zona de la semaforul de intrare la cora cand vii de pe vacaresti si pana in intersectia de la piata sudului este dezastru.