Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Indolenta fan courier ,nepasare politia romana

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    Indolenta fan courier ,nepasare politia romana

    Ca sa avem si data si sibiect:
    Nesimtirea asta s-a petrecut astazi 25.04.2016,ora 17.30 in Bucuresti,Strada Apusului intersectie cu Strada Ghirlandei,restaurant Casa Roz.
    Am oprit echipajul din imagine si am intrebat ce parere au de parcarea realizata de Ww de la Fan Courier exact pe trecerea de pietoni.
    Stimatii domni de la politie mi au raspuns razand ca mu e treaba lor si si au continuat drumul.
    Nume:  6.jpg
Afișări: 442
Mărime:  1,02 MB
    Nume:  7.jpg
Afișări: 711
Mărime:  1,38 MB
    Nume:  8.jpg
Afișări: 602
Mărime:  1,64 MB
    Nume:  9.jpg
Afișări: 442
Mărime:  1,75 MB

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 64, Nivel: 1
    Progres nivel: 28%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 36
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    Înregistrat de 7 zile

    Data înscrierii
    19.05.2016
    Locație
    Ilfov
    Vârstă
    40
    Postări
    2
    Puncte
    64
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0
    Oho, stai sa vezi ce mi s-a intanmplat mie astazi (19.05.2016) cu niste unii de la fanCURier.
    Veneam catre Bucuresti din Pipera si dupa ce am trecut bariera de la Sos. Petricani m-au depasit doi idioti de la fanCURier aflati pe motoscutere.Dealtfel, pe unul dintre ei era sa il si lovesc pentru ca nu il vazusem in oglinda decat pe unul dintre ei care ma depasea prin dreapta prin spatiul dintre mine si masina de pe banda 1 iar celalalt ma depasea prin stanga peste linia dubla continua.In fine, trecem de intersectia cu strada Dimitrie Pompeiu (unde, tot din cauza modului foarte agresiv de a conduce, era sa il loveasca alt sofer pe acelasi tip de pe motoscuter).
    Am ajuns la intersectia cu strada Fabrica de Glucoza unde si ei si eu am virat la dreapta.Imediat dupa ce au virat la dreapta, baietii s-au asezat paralel pe banda 1 si mergeau cu 10-15 km/ora in timp ce vorbeau intre ei.Cand am prins momentul i-am depasit moment in care cel care era mai aproape de axul drumului, fiind prea preocupat sa vorbeasca cu colegul lui, s-a apropiat foarte mult de masina mea.Dupa ce am trecut de ei au inceput sa claxoneze si sa gesticuleze amandoi (ii vedeam in retrovizoare) moment in care am franat, crezand ca poate fara sa imi dau seama l-am atins pe idiot.Nu stiu ce a fost in capul lor, or fi crezut ca ii sicanez sau cea ca au devenit foarte nervosa amandoi, m-au deposit, m-au blocat, s-au dat jos de pe scutere si au venit si au inceput sa loveasca masina (defapt numai unul dintre ei, ca celalalt doar se uita) cu pumnii si picioarele.Cand au vazut ca am luat telefonul si am format 112 au luat-o la goana si au fugit in curtea depozitului fanCURier aflat pe aceeasi strada, cateva sute de metri mai in fata de locul incidentului.Am intrat in curte la fanCURier cu masina si am cerut sa vorbesc cu un superior al soferilor care tocmai au intrat cu motoscuterele.Nu a vrut nimeni sa ma bage in seama, ba mai mult, au inceput sa urle la mine sa scot masina de pe propietatea lor private.Am sunat iarasi la 112 (prima data se inchisese) am relatat ce s-a intamplat, m-au transferat la politie de unde am fost asigurat ca vor trimite un echipaj la fata locului.Din pacate, dupa 25 de minute (timp in care am fost sunat de cateva ori de la serviciu unde deja eram in intarziere) nu a ajuns nici un echipaj asa ca am ales sa plec si eu si sa imi vad de ale mele.In timpul asta puteam fi batut, mort, pentru Politia Romana nu conteaza.
    Binainteles ca nu voi lasa lucrurile asa, dupa terminarea programului de lucrur ma voi deplasa la sectia de politie de pe raza locului cu pricina unde voi formula o plangere impotriva acestor huligani din traffic.
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	fanCURier.jpg 
Afișări:	187 
Mărime:	202,7 KB 
ID:	830  

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. petitie catre Politia Romana si fotografii doveditoare
    De politiarutiera2 în forumul FOTOGRAFII DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 30.10.2022, 12:19
  2. Trafic Piata Romana si oprire pe trecerea de pietoni
    De politiarutiera2 în forumul INFO TRAFIC
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 18.04.2016, 19:54
  3. Parcare Politia Rutiera
    De Laur în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 28.04.2015, 20:35
  4. Politia Romana - Spot
    De srbncatalin în forumul EDUCATIE RUTIERA
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.04.2013, 15:09
  5. Nr fax Politia Autostrazi?
    De politiarutiera2 în forumul ACCIDENTE
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 29.03.2010, 13:40

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •