Buna seara!

Numele meu este Sepa Emeric Erling, domiciliez in Bucuresti, Str. ***, sect. 6, cod postal ***.
Sesizarea pe care doresc sa o fac este legata de o sicanare in trafic din partea unui conducator auto, eu deplasandu-ma pe bicicleta.
In data de 29.10.2016 in jurul orei 18.30 ma deplasam cu bicicleta pe Bd. Regiei dinspre podul Basarab catre cartierul Crangasi. In dreptul Policlinicii Regie am fost claxonat insistent de catre un conducator auto care apoi, cand a ajuns in dreptul meu, a tras de volan catre dreapta si a franat brusc. Mentionez ca nu a rezultat un impact in urma acestei sicanari. Presupun ca a incercat sa ma sperie cumva, nu am inteles de ce soferul autoutilitarei a recurs la acest gest. Vreau sa mentionez ca nu l-am deranjat nimic, in momentul in care a claxonat m-am incadrat cat mai aproape de bordura pentru a-i face loc sa treaca. Bulevardul respectiv fiind in lucru la data evenimentului, in incercarea de a evita gropile din carosabil, am mers oarecum pe centrul drumului dar, i-am facut loc soferului.
Numarul de inmatriculare al auto este B-30-DAG si este o autoutilitara de culoare alba. Din pacate nu am retinut cu exactitate marca acesteia dar este un Fiat Ducato, Peugeot Boxer sau Citroen Jumper.
Demersul meu este unul de buna credinta mai ales ca am mai fost implicat intr-un eveniment in urma caruia mi-am pierdut cunostinta timp de 24 de ore, tot din cauza unui sofer neatent si nepasator.
Cu siguranta sunt lucruri mult mai importantane de care trebuie sa va ocupati dar, consider ca un astfel de tip de comportament nu isi are locul pe carosabil oricat l-as fi deranjat pe soferul despre care v-am relatat mai sus. Nu e chiar comod sa cazi de pe bicicleta chiar si la o viteza mica din cauza unui asemenea individ.
Din pacate nu am niciun martor pentru a sustine cele de mai sus, erau doar muncitorii care asfaltau bulevardu in apropiere.
In masura in care am omis elemente sensibile in cele relatate mai sus va stau la dispozitie pentru clarificari.

Cu stima,
Emeric Erling Sepa