Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Contravenient periculos ff periculos B38jvl ,B469 Mag

Vizualizare arbore

Postul anterior Postul anterior   Postul următor Postul următor
  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 30, Nivel: 1
    Progres nivel: 60%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 20
    Activitate globală: 99,0%

    Data înscrierii
    29.09.2017
    Vârstă
    49
    Postări
    3
    Puncte
    30
    Nivel
    1
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Contravenient periculos ff periculos B38jvl ,B469 Mag

    Va salut cu deosebit respect , in urma cu ceva timp am vîndut un auto lui X , in urma înțelegeri verbale/materiale am dat lui X cartea , talonul si auto urmand ca X sa vina următoarea zi pt perfectarea actelor de V-C , X sa făcut inabordabil pt o vreme ca mai târziu sa spună ca a vîndut la Y mașină in discuție (de la X si Y nu am nici un act) mașină erea impusă la financiar la mine iar la rutiera inca figurează pe numele fostului ce a vîndut cu contract V-c către mine , acum imi vin amenzi taxe si impozite pt contravenții ce nu sunt săvârșite de mine , in acest moment in care eu nu pot da de cel ce deține fizic acte si auto pot depune la politie o sesizare in temeiul legi cu o încadrare in una dintre variantele - prejudiciu , delict civil sau abuz de încredere in ideea de a găsi pe Y ? Eu ma auto denunț ca nu am înscris in rubrica din talon Înstrăinat către , nu radierea din actele politie este durerea , ci intrarea in legalitate atît a mea cit si a actualului deținător astfel incit toate părțile sa intre in legalitate si supunerea fata de taxe si impozite ce le aparțin in fapt,Cum credeți , cum se poate face dpdv legal cum si unde se poate incadra aceasta cauza discutata cu contravenient Y necunoscut care imi aduce prejudiciu financiar mie dar si care nu se supune codului rutier si financiar ??
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1503824115648.jpg 
Afișări:	251 
Mărime:	22,3 KB 
ID:	1039   Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	FB_IMG_1503820199098.jpg 
Afișări:	252 
Mărime:	150,5 KB 
ID:	1040  

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Subiecte similare

  1. sesizare - trafic auto periculos Aleea Ilia, sect. 2
    De politiarutiera2 în forumul FOTOGRAFII DIN TRAFIC
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 24.06.2015, 11:42
  2. Nesanctionarea unui sofer potential periculos...
    De Camil în forumul RECLAMATII POLITISTI
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 14.11.2013, 19:12
  3. Noroi periculos! Faceti ceva!
    De politiarutiera2 în forumul ACCIDENTE
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 16.03.2010, 13:15

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •