Buna ziua!

Acum o luna mi-am vandut masina (o rabla) catre o firma ce se ocupa cu dezmembrari/reciclari. ITP/RCA valabile...(masina inca functiona bine). Am vorbit inainte cu ei si au spus ca o sa imi trimita si mie un certificat de distrugere de la REMAT (cred) deoarece am nevoie pentru a primi banii de la asiguratorul meu (deoarece am mai bine de 6 luni asigurare activa).
Au venit acasa la mine (angajatii firmei) cu platforma, au luat-o...am facut contract de vanzare cumparare pe numele noului proprietar (in cazul de fata seful firmei care NU ERA PREZENT...doar mi-a trimis contractele semnate)...am scris in talon instrainarea...am semnat tot...am primit banii etc.
Am fost dupa cateva zile la primarie si am radiat-o fiscal de pe numele meu.
Acum doresc sa ma vad cu noul proprietar sa ii dau fiscalul si cartea masinii (care a ramas la mine), dar el a spus ca nu mai are nevoie de ele si ca nu poate sa imi mai dea nici un certificat prin care sa reiasa ca masina a fost dusa la un centru de colectare etc. (cu toate ca masina a fost deja dezmbembrata)
Nu despre acest certificat imi este problema...vreau doar sa stiu ce se intampla cu masina daca ea a fost deja distrusa....eu unul am radiat-o de la impozit, dar mai departe? Noul proprietar daca nu o mai trece pe numele lui? eu doar mai am cartea masinii in original. talonul a ramas la el. Mie unul nu prea imi miroase a bine.
Va multumesc! O zi buna!