Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
ion silviu <

V? rog monitoriza?i strada str?duin?ei, sector 4, pe care este sens unic de vreo 2 ani, dar nu se ?ine cont aproape deloc de acest lucru, fapt pentru care deseori apar blocaje ?i culmea, tot vinova?ii ?ip? ?i dau replici de genul: "?i ce b? nu po?i s? tragi de volan?", "Care e problema ta, b??" ?i apogeul tupeului un taximetrist care a?tepta s? se dea la o parte coloana de ma?ini care venea pe sensul bun: "s? a?tept eu dup? toat? coloana asta?" "Da, îi r?spund, pentru c? nu ai ce c?uta pe aici, din cauza unora ca tine, care nu respect? regulile de circula?ie se întâmpl? asta", "?i ce,b? care este problema ta, numai ?ia care are permis, respect? regulile de circula?ie, ceilal?i se p... pe ele", "P?i tu nu ai permis?" "Nu" - r?spunde el; atunci am regretat înc? o dat? c? nu am plecat acum 11 ani din ?ar?... ?tiu c? problemele rutiere, ?i nu numai, sunt multe ?i grave, dar v? propun s? începem s? le rezolv?m pe rând. Aceasta ar fi una dintre ele, m?runt?, dar care produce mul?i nervi. V? mul?umesc ?i v? urez Spor la munc?!