Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: fuga de la locul accidentului

  1. #1
    General de Brigada
    Puncte: 104.416, Nivel: 100
    Progres nivel: 0%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 0
    Activitate globală: 100,0%
    Realizări:
    Turat la maximumVeteran50000 Puncte Experienţă
    Premii:
    Închizător de Discuţii
    Avatarul lui politiarutiera2
    Data înscrierii
    17.02.2010
    Postări
    2.683
    Puncte
    104.416
    Nivel
    100
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 25/70
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    17

    fuga de la locul accidentului

    Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
    Marin Alexandru <

    Buna ziua

    Numele meu este Marin Alexandru Daniel si sunt domiciliat in Bucuresti, sector 6. Am o problema care necesita o rezolvare.

    Sambata 19.02.2011, in jurul orei 22.30 ma deplasam dinspre Unirii spre Izvor (pe Slaiul Idependentei). In intersectia Calea Victoriei – Splaiul Independetei (Piata Operetei semafoarele nu mergeau si ma aflam pe drum cu prioritate) a intrat in masina mea (proprietate personala) un mercedes E classe negru cu numere de Franta si a plecat de la locul accidentului. Totul s-a intamplat atat de repede incat nu am avut timp sa-i iau numerele (nici n-am avut timp sa le retin fiindca erau prea multe). Nu au fost victime omenesti (ma aflam in masina cu prietena mea). Ulterior, in jurul orei 23.00 am chemat o platforma sa ma duca la Biroul de Daune sau Constatari sa declar accidentul (este acel birou de pe colt – in incita Targului din Vitan). Cei de la Constatari mi-au spus ca ma suna in caz ca individul isi face aparitia! Pana acum nu m-a sunat nimeni !

    1.Nu am Casco! In nici un caz nu voi scoate bani din buzunar pentru reparatii ! Nu este normal!
    2.Am vazut cu Splaiul Independetei cu Calea Victoriei (Piata Operetei) este supravegheata video de Politia Rutiera! Cum pot sa cer acea supraveghere ca sa-i aflu numerele? Sau sa vorbesc cu cineva pentru a incepe o ancheta in acest caz?
    3.In mare..ce este de facut pe viitor in cazul in care individul nu-si face aparitia la Constatari?

    Cam asta este necazul meu
    Apreciez daca mi s-ar raspunde la acest mail (Las si un numar de telefon pentru orice eventualitate: **********)

    Va multumesc anticipat pentru timpul si rabdarea acordata!

    0 Nepermis! Nepermis!
    Dacă mesajul de mai sus vă aparține sau considerați că sunt încălcate anumite drepturi
    de autor, sau dacă-l considerați proprietate personală trimiteți o sesizare cu linkul
    acestui mesaj prin formularul de contact din subsolul paginii. Va mulțumim!
    Mesajele postate sub acest cont nu sunt personale, ele sunt preluate de la utilizatorii noștri.
    Aceste mesaje sunt preluate din emailuri de pe toate site-urile, de pe Facebook sau alte platforme.


    Web: www.politiarutiera.ro
    Facebook: www.facebook.com/politiarutiera

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 1.263, Nivel: 20
    Progres nivel: 63%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 37
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered1000 Experience Points

    Data înscrierii
    29.04.2011
    Postări
    2
    Puncte
    1.263
    Nivel
    20
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: fuga de la locul accidentului

    singura optiune, dupa parerea mea" este sa dai politia rutiera in judecata. Ai procesul verbal de constatare si factura de reparatii, plus cheltuieli de judecata (la aprecierea ta daune pentru nesolutionarea si stabilirea vinovatiei)
    In aceeasi situatie sunt eu. Stand la stop, in fata la Cotroceni mall m-am trezit cu un Citroen C3 in spatele meu, spargandu-mi bara de protectie, haionul indoit de nu mai putea sa-l deschid sau sa-l inchid. Soferul Citroen-ului era o femeie blonda la vreo 50 de ani, masina fara asigurare, masina de firma din Constanta. In drum spre sectia de constatari a politiei, afugit pe o strada laterala. Am declarat accidentul la politie, mi-a dat procesul verbal de constatare. Tot ca tine am fost tratat, "va sunam noi cand va raspunde la citatie" . Asta s-a intamplat acum 1 an si nimic pana in ziua de azi. Reparatia m-a costat 6700 lei. In momentul de fata am intentat actiune in judecata pentru recuperarea valorii reparatiei + cheltuieli de judecata in total 10000 lei. cand voi avea decizia definitiva si irevocabila ii voi sfatui pe toti care vor fi in situatia mea sa procedeze ca mine.

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •