Acesta este un chestionar email via http://www.politiarutiera.ro/ de la:
Ambarus Petre <>
Buna ziua. Ma numesc Ambarus Petre iar in data de 04.06.2011 ma deplasam pe raza localitatii Lehliu Gara in jud. Calarasi cu autoturismul VW GOLF cu nr de imatriculare B-68-MSJ, moment in care am fost oprit de un echipaj de la rutiera in speta dl agent Chiran Irinel pentru depasiea vitezei in localitate cu 26 km/h. I-am inmanat toate actele ( certificat de imatriculare, buletin, permis, taxa de drum, asigurare RCA ) mi-am recunoscut vina dupa care mi s-a intocmit procesul verbal CC 9289104/04.06.2011 pentru contraventie, proces verbal care a fost achitat cu chitanta RC_A 470120 /04.06.2011. In momentul inmanarii actelor de catre agent catre mine, a uitat ( voit/nevoit nu stiu )sa mi se inapoieze si certificaul de imnmatriculare al autovehicului. Seara in 04.06.2011 am sunat la politie in Lehlu Gara si mi s-a spus ca s-a uitat de catre agent si a fost trimis cu posta militara la organul care l-a emis. Cert este faptul ca suntem in data de 24.06.2011 iar la Politia Bucuresti nu a ajuns niciun certificat de inmatriculare pe nr B-67-MSJ si nici nu v-a ajunge deoarece dupa spusele lor " nu apare ca a fost trimis asa ceva" . Va rog sa ma ajutati deoarce nu mi se pare normal sa circul fara certificat de inmatriculare la masina si am avut toata bunavointa pana acum cu toate ca S-A UITAT de catre un agent de-al dumneavoastra. Va multumesc si astept un rapuns scris din partea dumneavoastra.