Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Amenzi rutiere vechi

  1. #1
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 769, Nivel: 15
    Progres nivel: 38%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 31
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    05.01.2012
    Postări
    2
    Puncte
    769
    Nivel
    15
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Amenzi rutiere vechi

    O problema pt. sefi din Politie, poate nu ne mai pun aiurea pe drumuri.
    Am primit acasa o instiintare de la Taxe si Impozite precum ca am 3(de 3,4,5 ani) amenzi neplatite.Am mers la ei si mi-au dat nr. proceselor verbale, apoi am fost la CEC Banc sa scot duplicate dupa chitante. Am platit 50 ron si am revenit dupa 2 zile, am dus duplicatele la Taxe si Impozite care au anulat acele amezi. Problema e ca eu am platit la timp, am trimis prin posta recomandatele catre politie si se vedea clar din procesele verbale ca sumele datorate de mine erau pe jumatate din valoarea amenzi si nu intregi, deci era logic ca s-au platit.
    Cei care se ocupa de treaba asta nu au verificat si m-au pus aiurea pe drumuri pierzand timp si bani din cauza incompetentei lor...

    PS. Poate reusiti si faceti o baza de date unde se poate verifica fiecare sofer in parte, daca are amenzi sau alte probleme... :!:

    0 Nepermis! Nepermis!

  2. #2
    Soldat Neinstruit
    Puncte: 754, Nivel: 15
    Progres nivel: 8%,  Puncte necesare pentru următorul nivel: 46
    Activitate globală: 0%
    Realizări:
    1 year registered500 Experience Points

    Data înscrierii
    08.01.2012
    Postări
    1
    Puncte
    754
    Nivel
    15
    Aprobare/Dezaprobare
    Primit: 0/0
    Oferit: 0/0
    Putere Rep
    0

    Re: Amenzi rutiere vechi

    Din p?cate este ?i situa?ia mea ?i ce ma doare cel mai tare este ca nimeni nu este interesat de subiect ..... prim?ria se lauda cu metode noi de încasare a banilor care nu sunt legate in nici un fel la baza de date a administra?iei care se face ca nu ?tie nimic ?i în fiecare an cere bani din nou ?i dac? te duci cu duplicatele li se pare foarte normal ca tu sa faci cheltuieli în plus ca sa dovede?ti ca ai pl?tit.
    Eu cred ca ace?ti oameni î?i fac doar buc??ica ... adic? ai luat o amenda calculata dup? puncte .....la salariu minim (oficial f?r? reducerea de salariu pe care tovar??ul Boc O ia la nesfâr?it din salariu celor de la stat) ?i care este prea mica pentru cei care î?i permit ma?ini super luxoase si foarte mare pentru cineva care munce?te cinstit .... ?i poli?istul spune te duci la CEC ?i pl?te?ti .... ?i cecul nu are contract cu administra?ia ...dar ia bani.... ?i pui chitan?a la posta ...prostie ai dat dovada pla?i la gunoi ...sau poate o pui recomandata adic? nu dai berea la poli?ist ci o dai legal la posta si asta nu înseamna nimic... pentru ca ar trebui sa ?i hârtiu?a de la posta pe care nu scrie nr procesului verbal ...si deci dac? apare pe lista cu cele nepl?tite peste 10 ani (iti demostreaza ei ca odat? la 3 ani ?i-au trimis cita?ie )iar umbli...sau te duci dupa duplicat la CEC central ca acolo unde ai pl?tit sa închis .....si dai la CEC berea....pentru duplicat si toate astea ca un poli?ist nervos ca a slujit cet??eanu stand în ploaie in intersec?ie înghe?at si vai de el cand a plecat acasa a dat de tine deranjat la stomac ...cu masina parcata aiurea ....sau aiurea pentru ca lâng? spitale nu exista locuri de parcare suficiente si trebuie sa iei bolnavu cu piciorul rupt de la spital si tragi si tu unde poti sa nu moara sarind intr-un picior si pentru asta esti infractorul numarul 1. Si politia se lauda pentru preventie.....pai nu iti vine sa faci acte necugetate chiar daca ai prieteni care se chinuie sa fie politisti cinstiti.....HEI DACA TOT NU IA POLITIA BANI NU II MAI AMENDATI PE CEI DIN SECTORUL DOI CA ?I DAC? PL?TESC EI TOT NU STIU ...DATI-NE PUNCTE sau carnetul pe mai putine zile...
    SEFI din politie nu prea stiu cum este ca nu prea iau amenzi pentru ca ....se iarta itre ei sunt mai tot timpul in misiune deci pot incalca orice regula...sau mai nou umba cu statiile dupa ei si schimba semaforul (nu stiu de ce au o problema cu telefoanele cand uni din ei mai folosesc statiile alea mari care sunt caramizi ....si oricum stati hands free nu am vazut ....dar ei sunt mai vigilenti si nu se pune .

    0 Nepermis! Nepermis!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •