Scriu in speranta ca se poate analiza un minut posibilitatea amplasarii unui semafor actionat pe baza unui buton de catre pietoni la intrarea in parcarea Afi Cotroceni Bucuresti de pe B-dul Vasile Milea (intrarea Galaxy).
Deoarece aproape zilnic ajung in zona Afi la o ora de varf , zilnic constat ce se intampla la intrarea in AFI de pe Vasile Milea:
De multe ori,inca de la Apaca sunt gramezi de masini, cele de pe prima banda asteptand de regula sa intre in parcarea de la AFI. Fiecare masina asteapta minute bune sa poata intra in parcare deoarece trebuie sa astepte dupa gramezile de pietoni care traverseaza strada, multi dintre ei deplasandu-se chiar foarte incet (astazi recunosc ca am deranjat printr-un claxon doi adolescenti care se oprisera pe trecerea de pietoni sa discute si sa isi verifice telefoanele, asa ca mi-au aratat ca sunt pe trecerea de pietoni si mi-au lovit masina).
As vrea sa stiu ce institutie poate analiza ce se intampla acolo si ar putea lua masuri.
Amplasarea unui semafor actionat pe baza unui buton de catre pietoni la intrarea in parcare si mutarea trecerii de pietoni mai aproape de intrarea in parcare consider ca ar putea fi o solutie, asa soferii ar avea sansa sa intre intr-un timp normal in parcare iar blocajele de pe bulevarul Vasile Milea care se creeaza zilnic la ore de varf s-ar reduce.


Multumesc mult pentru intelegere